ROOT

- OBSZAR OBJĘTY OGRANICZENIAMI I (restricted zone I) (tzw. strefa NIEBIESKA)

obejmujący: gminę Praszka, Gorzów Śląski, Radłów, Olesno, Rudniki i Dobrodzień

- OBSZAR OBJĘTY OGRANICZENIAMI II (restricted zone II) (tzw. strefa RÓŻOWA)

obejmujący: gminę Zębowice

 

 

Więcej szczegółów w zakładce Afrykański pomór świń ASF

  • W STREFACH OBOWIĄZUJE KAŻDORAZOWE ZGŁOSZANIE PADNIĘCIA ŚWIŃ POD NR TEL INSPEKTORATU: 34 358 26 18

  • W PRZYPADKU POBRAŃ PRÓBEK OD PADŁYCH ŚWIŃ ZE STREFY RÓŻWEJ (OOO II) – gmina Zębowice PROSZĘ BEZPOŚREDNIO KONTAKTOWAĆ SIĘ z Urzędowymi Lekarzami Weterynarii: 883 226 882 oraz 577 882 488

Zasady przemieszczenia trzody chlewnej w strefie różowej

 

Na terenie powiatu oleskiego zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM WYKONAWCZYM KOMISJI (UE) 2023/594 z dnia 16 marca 2023 r. przypomina się, że:

NA OBSZARZE   OBJĘTYM  OGRANICZENIAMI  I (strefa niebieska) PRZY PRZEMIESZCZENIU (SPRZEDAŻY) ŚWIŃ OBOWIĄZUJĄ  WYMAGANIA M.IN. W ZAKRESIE:

1) OZNAKOWANIA  ZWIERZĄT (IRZ);

2) BIOASEKURACJI GOSPODARSTWA  (Pobierz tutaj);

3) PRZEPROWADZANIA BADANIA KLINICZNEGO ZWIERZĄT PRZEZ  URZĘDOWEGO  LEKARZA  WETERYNARII NA 24 H. PRZED WYSYŁKĄ;

4) UZYSKANIU UJEMNEGO WYNIKU BADANIA  W KIERUNKU  ASF (pobieranie krwi lub narządów) – W MOMENCIE, KIEDY TAKIE  BADANIE  JEST WYMAGANE;

5) ZAOPATRZENIA WYSYŁKI ZWIERZĄT W ŚWIDECTWA ZDROWIA WYSTAWIONEGO PRZEZ URZĘDOWEGO LEKARZA WETERYNARII.

Wskazane jest posiadanie planów bezpieczeństwa biologicznego, których przykładowe wzory są do pobrania z naszej strony

 

BIOASEKURACJA - DRUKI DO POBRANIA

 

NA OBSZARZE   OBJĘTYM  OGRANICZENIAMI  II (strefa różowa) PRZY PRZEMIESZCZENIU (SPRZEDAŻY) ŚWIŃ OBOWIĄZUJĄ  WYMAGANIA M.IN. W ZAKRESIE:

OPRÓCZ PUNKTÓW WYMIENIONYCH WYŻEJ OBOWIĄZKOWE STAJĘ SIĘ:

1) SPEŁNIANIE WZMOCNIONYCH ŚRODKÓW BIOASEKURACJI, W TYM POSIADANIE OGRODZENIA ORAZ ZATWIERDZONEGO PLANU BEZPIECZEŃSTWA BIOLOGICZNEGO

NA OBSZARZE OBJĘTYM OGRANICZENIAMI I (strefa niebieska) i
NA OBSZARZE OBJĘTYM OGRANICZENIAMI II (strefa różowa) dopuszcza się przeprowadzanie uboju świń w celu produkcji mięsa na użytek własny, pod warunkiem że:

1) ZŁOŻENIA WNIOSKU  DO  POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W  OLEŚNIE (POBIERZ TUTAJ) NA 48 h. PRZED PLANOWNYM UBOJEM,
CHYBA, ŻE ZWIERZĘ ULEGŁO WYPADKOWI W WYNIKU KTÓREGO KONIECZNY JEST JA NAJSZYBSZY UBÓJ CELEM SKRÓCENIA CIERPIENIA ZWIERZECIA (np. złamanie) WÓWCZAS ZGŁOSZENIE DOKONYWANE JEST NIEZWŁOCZNIE NAJPÓZNIE 48 h. PO PRZEPROWADZONYM UBOJU
;

 2) ŚWINIE TE BYŁY UTRZYMYWANE W TYM GOSPODARSTWIE CO NAJMNIEJ PRZEZ 30 DNI PRZED UBOJEM;

 3) ŚWINIE TE ZOSTANĄ PODDANE BADANIU PRZEDUBOJOWEMU PRZEZ URZĘDOWEGO LEKARZA WETERYNARII

 4) DOKONANO BADANIA POUBOJOWEGO TUSZY PRZEZ URZĘDOWEGO LEKARZA WETERYNARII

 5) UJEMNEGO WYNIKU BADANIA  W KIERUNKU  ASF (POBRANIU KRWI) – W MOMENCIE, KIEDY TAKIE BADANIE  JEST WYMAGANE

 6) DOKONANIA OBOWIAZKOWEGO BADNAIE MIĘSA W KIERUNKU WŁOŚNI PRZEPRPOWADZONEGO PRZEZ URZĘDOWEGO LEKARZA WETERYNARII.

 

UBOJU DOKONUJE SIĘ TYLKO W GOSPODARSTWIE POCHODZENIA, OBOWIAZUJE ZAKAZ PRZEMIESZCZENIA ZWIERZAT DO INNYCH GOSPODARSTW UBIJAJĄCH NA POTZREBY WŁASNE.

Nabór zakończony dnia 29.05.2024 wyborem kandydata.

Informacja w załączniku.

Podkategorie

W dziale Organizacja znajdują się informacje o strukturze organizacyjnej Przykładowej Instytucji, organach zarządzających, ich składzie i kompetencjach oraz o działach i komórkach organizacyjnych Przykładowej Instytucji.

COM_CONTENT_READ_MOREOrganizacja

W tej części Biuletynu udostępniane są informacje o działalności Przykładowej Instytucji - źródła programów i planów działania, strategie, programy, plany, projekty oraz raporty i sprawozdania z ich realizacji.

COM_CONTENT_READ_MOREDziałalność

W tym dziale zamieszczamy sprawozdania z realizacji programów działania oraz raporty o stanie różnych sfer życia Przykładowej Instytucji.

COM_CONTENT_READ_MOREDostęp do obiektu

W tym dziale prezentujemy informacje o planach finansowych Przykładowej Instytucji oraz sprawozdaniach z ich realizacji, konstruowaniu planów finansowych oraz o majątku, jakim zarządza Przykładowa Instytucja.

COM_CONTENT_READ_MOREGospodarka

Ta część Biuletynu przeznaczona jest na publikację dokumentacji przebiegu i efektów kontroli, wystąpień pokontrolnych oraz stanowisk, wniosków i opinii podmiotów je przeprowadzających.

COM_CONTENT_READ_MOREKontrole i audyty

W tym dziale publikujemy informacje o sposobach przyjmowania i załatwiania spraw w Przykładowej Instytucji. Można tutaj również pobrać wzory wniosków i formularzy.

COM_CONTENT_READ_MOREZałatwianie spraw

W tym dziale znajdą Państwo ogólne informacje o Biuletynie Informacji Publicznej, pomocne instrukcje oraz dane kontaktowe administratorów i redaktorów BIP.

COM_CONTENT_READ_MOREO BIP

W tym dziale znajdują się szczegółowe omówienia zasad dostępu do informacji publicznej oraz przepisy prawne regulujące  udostępnianie informacji publicznych.

COM_CONTENT_READ_MOREO informacji publicznej

Na tej stronie znajdują się odnośniki do informacji, które mogą pomóc w korzystaniu z Biuletynu Informacji Publicznej Przykładowej Instytucji.

COM_CONTENT_READ_MOREPomoc BIP

W tym dziale znajdują się oświadczenia prawne wydawcy BIP – warunki korzystania z serwisów internetowych wydawcy, w tym z BIP, polityka prywatności, oświadczenie o dostępności

COM_CONTENT_READ_MOREInformacje prawne

W tym dziale znajdują się zestawienia ogłoszeń, komunikatów i obwieszczeń Przykładowej Instytucji w sprawach zamówień publicznych, w sprawach naboru na wolne stanowiska pracy oraz innych .

COM_CONTENT_READ_MOREOgłoszenia